Mateřská škola Čebín, okres Brno-venkov, příspěvková organizace

VYHODNOCENÍ DOTAZNÍKŮ A ANKETY OHLEDNĚ STRAVOVÁNÍ V MŠ ČEBÍN 9/2024

16.října 2024  |   Mgr. Monika Křížová  |   30x  |

Byli osloveni rodiče dětí, učitelky a děti. Rodiče a učitelky odpovídali od 11.9.2024 on-line v samostatných dotaznících. Děti hodnotily formou červených (nechutnalo) a zelených koleček (chutnalo, těším se až bude zase) po každém jídle od 16.9. do 4.10.2024.

Více v čánku.

Průběžné výsledky jsem zasílala vedoucí školní jídelny a bylo znát, že se snaží na požadavky reagovat pozitivními změnami – pestřejší nabídka pečiva, margarín byl nahrazen máslem, obohacený repertoár svačin. Rodiče často kritizují pomazánky. V anketě dětí se nám potvrdilo, že děti nemají s pomazánkami problém, jen preferují nepikantní chutě.

V jídelníčku se objevuje 1-3 x denně ovoce a zelenina. Pokud ji dodavatel školní jídelně nedodá ráno před předáváním dopolední přesnídávky, dostává ji mateřská škola až při převzetí obědů a odpoledních svačin.

Paní učitelky děti motivují, aby alespoň ochutnaly, nebo snědly alespoň některou část pokrmu (dítě si vybere alespoň něco).

Dětem je vždy nabízena voda, sirup/čaj. Děti si vybírají nápoj samy a samy určují, kolik ho chtějí vypít – samy si nalévají.

Školní jídelna se zavazuje, že nebude vařit z polotovarů a uzenin.

V Čebíně dne 14.10.2024

Mgr. Monika Křížová